تبلیغات
معارف اسلامی و فرهنگ و ارتباطات
معارف اسلامی و فرهنگ و ارتباطات

سلام

امروزه کاربران به دنبال نرم افزارهایی می باشند که به وسیله آن ها سرعت کارایی امور مختلف را افزایش دهند و به عبارتی کار خود را سهل تر و ساده تر کنند. نرم افزارهایی که در آن ها با استفاده از فناوری های جدید کاربران امور خود را به آن ها می سپارند تا آن ها به صورت خودکار نتیجه کار را در اختیار کاربران قرار دهند. بسیاری از شرکت ها امروزه اقدام به ساخت چنین نرم افزارهایی می کنند که در واقع به نوع به هوش مصنوعی مربوط می شود.

در این مطلب نرم افزاری را به شما معرفی می کنیم که به کمک آن کاربران قادرید با کامپیوتر خود کنید و صحبت خود را به متن متن تبدیل کنید! بلی دیگر نیازی به تایپ نیست و تنها با تکیه به صندلی خود و صحبت کردن در میکروفن،متون شما توسط نرم افزار هوشمند....

خوب بریم سراغ ادامه معرفی:

در این مطلب نرم افزاری را به شما معرفی می کنیم که به کمک آن کاربران قادرید با کامپیوتر خود کنید و صحبت خود را به متن متن تبدیل کنید! بلی دیگر نیازی به تایپ نیست و تنها با تکیه به صندلی خود و صحبت کردن در میکروفن،متون شما توسط نرم افزار هوشمند Dragon Naturally Speaking 10 تایپ می شوند !

Dragon Naturally Speaking

 Dragon Naturally Speaking نام نرم افزاری منحصر به فرد برای تبدیل گفتار به نوشتار و صحبت با کامپیوتر به جای دادن دستور توسط کیبورد است که نسخه شماره 10 آن به تازگی برای کاربران ارائه شده است و به وسیله آن کاربران قادرند تا تنها با صحبت کردن متن خود را تایپ نمایند. بلی! در این نرم افزار تنها کافیست کاربران جملات مورد نظر خود را در میکروفون بیان نموده و برنامه جملات آن ها را بر روی سند های متنی پیاده سازی می کند. این نرم افزار با برنامه های ساخت سند های متنی همانند Microsoft® Word و Excel®, Corel® WordPerfect و برنامه های ویرایشگر موجود در خود ویندوز کاملا سازگار می باشند. به علاوه همچنین در تایپ نامه های الکترونیکی یا همان ایمیل ها نیز می تواند جایگزین بسیار خوبی برای تایپ کردن باشد.

بر طبق گفته های کمپانی سازنده ی این نرم افزار، به طور معمول هر انسان می تواند تا 120 کلمه در دقیقه را صحبت کند اما تنها قادر به تایپ 40 کلمه در دقیقه می باشد. بنابراین به کمک این نرم افزار می توان تا سه برابر توانایی تایپ را تا افزایش داد و حد اقل 99% بازده دریافت کرد. این نرم افزار محصولی از Nuance Communications و در 11 سال اخیریعنی از سال 1997 تا به امروز عنوان بهترین و پرفروش ترین نرم افزار صحبت با کامپیوتر و تشخیص صحبت Speech Recognition دنیا را کسب کرده و همچنین توانسته از سوی مؤسسات و منتقدان،175 عنوان جایزه را نسیب خود کند و در هر نسخه به بهبود های قابل توجهی دست یافت تا نسخه 10 آن که به تازگی منتشر شده است و کامل ترین نسخه این نرم افزار می باشد !

Dragon Naturally Speaking

از ویژگی های موجود در این نرم افزار می توان به موارد زیر اشاره نمود:

- افزایش قابل توجه توانایی تایپ در دقیقه از میانگین 40 کلمه در دقیقه به 120 کلمه در دقیقه یعنی سه برابر تایپ سریعتر و حداقل 99 درصد افزایش سرعت ! در نسخه 10 این نرم افزار قدرتمندتر و سریعتر از همیشه است !

- سازگاری کامل و صحبت با اکثر نرم افزار های تحت ویندوز از جمله Microsoft Word, Microsoft Outlook Express, Microsoft Internet Explorer, و AOL ! بلی شما به ساگی می توانید با نرم افزارهای قدرتمند تایپ یعنی Microsoft Word، نرم افزار مدیریت و ارسال ایمیل یعنی Microsoft Outlook و همچنین نرم افزار مرورگر اینترنت یعنی Internet Explorer صحبت کنید به جای استفاده از موس و کیبور!

- ( ویژگی جدید نسخه 10) دادن دستور های Delete | Copy | Bold | Underline | Italicize و .... ساده تر آنچه فکرش را بکنید !

به عنوان مثال می گویید “Select very, [pause] Bold that”) نرم افزار عبارت Very را انتخاب کرده و آنرا Bold می کند !!

- استفاده بسیار آسان از نرم افزار که نیاز به هیچ راهنمای فارسی ندارد و بروشور انگلیسی و راهنمای آن به خوبی به صورت مصور چگونگی راه اندازی میکروفن و کاربا نرم افزار را به شما آموزش می دهد.

- ( ویژگی جدید نسخه 10) جستجو در وب و کامییوتر شخصی توسط میانبر های تعیین شده در نرم افزار دراگون 10 !

اگر می خواهید در اینترنت جستجو کنید تنها کافیست بگویید "Search" و در ادامه عبارت مورد نظرتان را بگویید! مثلا به سیستم می گویید "Search Wikipedia for Iranian National Footbal Team " و شما صفحه تیم ملی فوتبال ایران را در نتیجه خواهید دید !

- قابلیت استفاده بسیار آسان توسط میکروفن و حتی استفاده از Headset های بلوتوث !

- ( ویژگی جدید نسخه 10) صحبت کردن با Firefox برای گشت و گذار در وب  دیگر ویژگی جدید نسخه 10 این نرم افزار است!

- ( ویژگی جدید نسخه 10) Regional Accent Support پشتیبانی از تمامی لهجه های مختلف انگلیسی مناطق مختلف دنیا

- ( ویژگی جدید نسخه 10) کنترل بسیار بهتر برای فرامین متنوع در Word مانند حروف بزرگ و کوچک، فاصله ها، حاشیه ها، فرم بندی ها و ...

- ( ویژگی جدید نسخه 10) هماهنگ شدن خودکار تنظیمات درونی نرم افزار با قدرت سیسنم شما !

- ( ویژگی جدید نسخه 10) سیستم عالی راهنما مصور مرحله به مرحله درونی نرم افزار !

-اما یک نکته: این نرم افزار توانایی تایپ بصورت فارسی را ندارد ! مهارت اصلی این نرم افزار در تبدیل گفتار انگلیسی به نوشتار انگلیسی است.
طبقه بندی: معرفی نرم افزار،
برچسب ها: Dragon Naturally Speaking، نرم افزار تبدیل گفتار به نوشتار،
ارسال در تاریخ چهارشنبه 31 تیر 1388 توسط نویسنده وبلاگ
قالب وبلاگ